Aktualności

VII Turniej Szachowy im. Władysława Honkisza w Kozach

Wpis / 21 kwiecień 2017

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziały w kolejnym Turnieju Szachowym im. Władysława Honkisza. To już siódma edycja naszego lokalnego turnieju, w którym brać udział mogą również osoby spoza Kóz.

Rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem. Przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

Pamiętajmy, że szachy to również dziedzina sportu, która posiada głęboką historię. Uczą roztropnego i logicznego myślenia, dlatego ich popularyzacja jest potrzebna, szczególnie wśród dzieci.

Relacje zdjęciowe z poprzednich edycji znajdziecie Państwo w zakładce "galeria".

 

Regulamin

VII Turniej Szachowy Gminy Kozy im. Władysława Honkisza


Cele: popularyzacja gry w szachy; kształcenie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia oraz zasadnego podejmowania decyzji, kreatywności, rozwijania wyobraźni; zachęcanie do uczciwego współzawodnictwa; integracja środowiska lokalnego. 

Termin: turniej odbędzie się 21 maja 2017 roku (niedziela) w Domu Kultury w Kozach (ul. Krakowska 2) od godziny 9.00 w czterech oddzielnych kategoriach wiekowych: przedszkolaków, młodszych juniorów (szkoły podstawowe), starszych juniorów (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), seniorów.

Zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć do 18 maja 2017 roku do sekretariatu Domu Kultury (tel. 338174232) lub drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. według wzoru : imię i nazwisko, data urodzenia, kategoria szachowa, klub lub szkoła.

System rozgrywek: „szwajcarski” 9 rund lub kołowy w zależności od ilości uczestników - kojarzenie komputerowe.

Nagrody: statuetki/puchary za pierwsze miejsca w każdej z kategorii oraz dyplomy dla finalistów. Wyróżnienia: dla najmłodszego uczestnika turnieju, dla najstarszego uczestnika turnieju.

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji Gminy Kozy

Opieka sędziowska: Kazimierz Polok 

Prowadzenie: Anna Filarska, Jacek Kaliński, Miłosz Zelek.

Sprawy różne: W Turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. Udział w turnieju jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie Turnieju.

 

About The Author