Aktualności

Bielsko-Biała coraz dalej od Krakowa?

Wpis / 29 luty 2016

Utworzenie "Beskidzkiej Drogi Integracyjnej" jest jedną z najważniejszych potrzeb dla mieszkańców Kóz. Powiat bielski i miasto Bielsko-Biała bezwzględnie potrzebują tego rozwiązania komunikacyjnego, dzięki któremu będzie możliwy dalszy rozwój naszego regionu. W chwili obecnej, drastycznie eksploatowana droga krajowa numer 52 nie zapewnia prawidłowego i płynnego ruchu kołowego.

Godziny poranne i popołudniowe są, dla większości kierowców poruszających się w obu kierunkach, równoznaczne z utratą czasu, nerwów i pieniędzy, marnotrawionych w kilometrowych korkach na ulicach Krakowskiej i Bielskiej. Realizacja inwestycji, z uwagi na jej zasięg i całkowity koszt (około 3-4 miliardów złotych) zależała od decyzji parlamentarzystów. Niestety, grudzień 2015 roku oddalił perspektywę jej wykonania aż do 2023 roku. Mieszkańcy gmin, przez które przebiega DK 52, są zmuszeni do szukania objazdów innymi lokalnymi drogami, jednak wkrótce nawet ta możliwość ulegnie znacznemu ograniczeniu.

Nie wszystko jest stracone. Możemy mieć duży wpływ na jej realizacje poprzez wspieranie inicjatyw społecznych, dążących do przyśpieszenia procesów stworzenia BDI. Niedawno powstała strona na Facebooku poświęcona budowie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Każdy wie, jakimi prawami rządzą się społecznościowe media, dlatego polubcie tę stronę i udostępniajcie ją, aby trafiała do coraz szerszego grona użytkowników. Z pewnością zwiększy to szanse na realizację inwestycji. Poniżej adres strony.

 

https://www.facebook.com/bdinatak/?fref=ts

About The Author