Aktualności

VI Turniej Szachowy im. Władysława Honkisza

Wpis / 18 maj 2016

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w kolejnym Turnieju Szachowym im. Władysława Honkisza. To już szósta edycja naszego lokalnego turnieju, w którym brać udział mogą również osoby z zewnątrz Kóz.

Rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem. Przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

 Pamiętajmy, że szachy to również dziedzina sportu, która posiada głęboką historię. Uczą roztropnego i logicznego myślenia, dlatego ich popularyzacja jest potrzebna, szczególnie wśród dzieci.

Relacje zdjęciowe z poprzednich edycji znajdziecie Państwo w zakładce "galeria".

Poniżej regulamin oraz plakat turnieju.

 

Regulamin

VI Turniej Szachowy Gminy Kozy im. Władysława Honkisza

 

Cele: popularyzacja gry w szachy; kształcenie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia oraz zasadnego podejmowania decyzji, kreatywności, rozwijania wyobraźni; zachęcanie do uczciwego współzawodnictwa; integracja środowiska lokalnego.

 

Organizatorami turnieju są:

- Jacek Kaliński

- Miłosz Zelek

- Anna Filarska

 

Patronat: Wójt Gminy Kozy.

 

Termin: turniej odbędzie się 29 maja 2016 roku (niedziela) w Domu Kultury w Kozach (ul. Krakowska 2) od godziny 9.00 w czterech oddzielnych kategoriach wiekowych: przedszkolaków, młodszych juniorów (szkoły podstawowe), starszych juniorów (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), seniorów.

 

Zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć do 25 maja 2016 roku do sekretariatu Domu Kultury (tel. 338174232) lub drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. według wzoru: imię i nazwisko, data urodzenia, kategoria szachowa, miejsce zamieszkania.

 

System rozgrywek: „szwajcarski” 9 rund lub kołowy w zależności od ilości uczestników - kojarzenie komputerowe.

 

Nagrody: statuetki/puchary za pierwsze miejsca w każdej z kategorii oraz dyplomy dla finalistów. Wyróżnienia: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju.

 

Opieka sędziowska:

Kazimierz Polok.

 

Sprawy różne: W Turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. Udział w turnieju jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie Turnieju.

 

Sponsorem nagród rzeczowych jest firma Asport.

About The Author